Як зв’язати стильний пуловер хейворд лицьовою гладдю

Що таке «Хейворд»? Hayward, це в'язаний виріб силуету оверсайз, який має масу плюсів. Жодного облягання, тільки затишний об’єм. Рукави – «три чверті» до ліктя, рідше до зап'ястя. Виріз – "човник", який інколи оформлюють вив'язаним "бортиком", але загалом його форма залишається незмінною... Любите такі моделі?

По суті  хейворд ,незамінна річ, яка підходить під будь-який образ та стиль – зі спідницями, брюками, джинсами .Найчастіше хейворди прямі, але іноді до хейвордів зараховують джемпера силуету “трапеція” (з невеликим розширенням донизу) або “кокон”. Хейворд можна в’язати спицями або гачком, гладдю або візерунком. Візерунок може бути на основному полотні, а може на рукавах. Опис цієї моделі від автора @kurmashova_nastya. На осноові цієї базової моделі ви можете зв’язати любий пуловер лицьовою гладдю або з візерунком.

Як зв’язати хейворд лицьовою гладдю

Матеріали:

Пряжа: Viscomerino 50г/130м

Спиці: 4,5 мм

Щільність: 2 п × 2,2 р

Опис моделі:

На обхват горловини 60 см – набираємо на спиці 124 петлі.

В’яжемо 8-10 рядів лицьової гладі, якщо хочемо такий самий валик, або виконуємо узор «резинка».

Далі ділимо петлі так: 48 петель спинка; по 2 петлі на 4 лінії реглану, 54 петлі – перед; по 7 петель на кожен рукав

Початок в’язання – середина спинки.

Після розподілу петель вив’язуємо паросток. Добавки робимо в кожному 2-му ряду.

1-й ряд паростка: 1/2 спинки, збільшення, 2 лиц. п. регланної лінії (РЛ), добавка, 2 петлі рукава. Розвертаємо в’язання на виворітний бік. Щоб розвернутися без дірочок, я обвиваю другу петлю рукава.

2-й ряд паростка: вив’язуємо всі петлі виворітними без добавок, захоплюючи 2 петлі другого рукава. Розвертаємося на лицьову сторону.

3-й ряд паростка вив’язуємо всі петлі лицьовими, захоплюючи наступні 2 петлі правого рукава. Робимо збільшення до і після РЛ.

4-й ряд ​​паростка: вив’язуємо всі петлі виворітними без добавок, захоплюючи 2 наступні петлі лівого рукава. Розвертаємо в’язання.

У мене вийшло 6 рядів паростка. І ще кілька рядів я пров’язала, уже захоплюючи петлі переду.

ЩЕ ЦІКАВЕ: 🌺 Жіночий джемпер оверсайз Seashell зв’язаний спицями

Після паростка робимо збільшення в РЛ у кожному 4-му ряду. Ті, хто хоче рукав зробити ширшим, виконайте збільшення в кожному 3-му ряду.

В’яжемо так доти, доки довжина РЛ не стане 27-30 см.

Далі знімаємо петлі рукава на додаткову нитку, для підрізів набираємо по 7 петель з кожного боку. І в’яжемо по колу лицьовою гладдю до необхідної довжини. В’яжемо 8 рядів резинки 1×1 і закриваємо петлі. Ті, хто хоче такий самий валик, як на горловині, резинку в’язати не потрібно.

Далі набираємо петлі рукава, петлі підрізу та в’яжемо по колу рукав лицьовою гладдю та резинкою 1×1.

 

За цим описом можна зв’язати будь-який хейворд, додавши візерунок по центру чи оздоблення спереду й на рукавах. От, наприклад, як ця інтерпретація хейворду, але тепер з аранами. Аран – із книги Нори Гоан. Пряжа Viscomerino, витрата – 6 мотків, спиці 5 мм.

Рівненьких вам петлів та наснаги🌺

Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Модне в'язання
Як зв’язати стильний пуловер хейворд лицьовою гладдю
Пуловер з тіньовим візерунком кокосової пальми