В’язка жіночих моделей завжди починається зі спинки, оскільки якщо виріб вийде трохи меншим. Завжди можна збільшити перед в обхваті грудей. Пуловер оверсайз з переплетеними джгутами в’яжеться зі спущеними рукавами. Для такої моделі не потрібно робити пройму. Тому не треба вив’язувати лінію пройми. Головна особливість такого в’язання в тому, що після закінчення в’язки рукава петлі просто закриваються. Щоб виріб вийшов більшим за свій розмір слід додати 2-4 петлі, не більше.
Модне В’язання в Телеграм
Як в’язати пуловер оверсайз з переплетеними джгутами: опис, фото та схеми
РОЗМІРИ
38/ 40/42 44
ВАМ БУДЕ ПОТРІБНО
ПРЯЖА
600 (650) пряжі Lana Grossa CARA | 20-пурпурно-сірий (80% мериносової вовни 20% акрилу, 75м/50г)
Прямі спиці № 7-8 і короткі кругові спиці №7
УЗОРИ:
Резинка: поперемінно 1лиць.п., 1 виворітна п.
Виворітна гладь : лиц.ряд – виворітні п, виворітний ряд – лицьові п.
Хусткова в’язка: всі петлі лицьові.
Узор джгут на 12 петель:
Число петель кратне 12+2 кромочні. В’язати за схемою, на ній наведено лицьові. Виворітні ряди в’язати за малюнком. Раппорт із 12 петель і 1-16-й ряди постійно повторювати.
Зразок узору:
Схема:
СПИНКА:
Спинка за викрійкою в’яжеться наступним чином:
Набирається 82 петлі (80 йдуть у виріб, 2 кромочні, які не враховуються при в’язанні).
Перший ряд в’яжеться резинкою, чергуючи 1 лицьові та 1 виворітні петлі. Дійшовши до кінця, треба перевернути обличчя виворітним боком і повторити ряд, тільки тепер у зворотний бік. Так в’яжеться 8 рядів (якщо хочете, щоб резинка була широкою, тоді робіть 15 рядів).
Після закінчення резинки починається в’язка основної частини спини. В’яжемо хустковою в’язкою. Майстриням-початківцям не варто зациклюватися на проймі, свій перший светр найкраще зробити вільного крою зі спущеними рукавами. Фабрична модель цього пуловера в’яжеться так само як і перед – узорами та з глубоким вирізом на спині. Вам вирішувати як його в’язати. Ми пропонуємо простіший варіант.
Пров’язавши основну частину і дійшовши до плечей, переходимо до в’язки горловини. Щоб зробити горловину, перекриваємо 25 петель лицьових, 30 виворітних. Потім зробіть ще 20 петель.
Дов’язавши комір, переверніть спинку і пров’яжіть ще 15 петель (останні 5 опускаємо, 3 пров’язуємо по малюнку).
Знову повертаємося на лицьову сторону і робимо 15 петель в ряд.
Після закінчення основної роботи закриваємо петлі, приєднуємо нитку до краю другого плеча і відриваємо нитку від основної пряжі.
ПЕРЕД
Після закінчення роботи над спиною приступаємо до в’язання передньої частини виробу. в’яжемо наступним чином:
1 кр.п., 5 п. хустковою в’язкою, 1 виворітна п., 5 п. хустковою в’язкою, 2 виворітні п., 12 п. коса, 2 виворітні п., 3 п. хусткової в’язки, 1 виворітна п., 3 п. хусткової в’язки, 2 виворітні п., 12 п коса, 2 виворітні п., 3 п. хустової в’язки, 3 виворітні п., 3 платочної в’язки. п. хустковою в’язкою, 2 виворітні п., 12 п. коса, 2 виворітні п., 3 хусткової в’язки, 1 виворітна п., 3 хусткової в’язки, 2 виворітні п., 12 п. коса, 2 виворітні п., 3 хусткової в’язки , 1 п. виворітна п., 3 п. хустової в’язки, 1 кром. п. візерунки із кіс за схемою. Тут варто враховувати той факт, що в жіночих моделях перед має бути ширшим (на об’єм грудей)
Горловину в’язати з V-подібним вирізом. Для цього через 25,5 см = 40 р. (25,5 см = 40 р.) 27 см = 42 р. від нижньої планки петлі розділити посередині та обидві сторони закінчити окремо.
Одночасно з внутрішнього краю зменшити для скосу V-подібного вирізу 3 рази в кожному 2-му р. і 8 разів у кожному 4-му р. (5 разів у кожному 2-му р. і 7 разів у кожному 4-му р.) 6 разів у кожному 2-му р. і 7 разів у кожному 4-му р. по 1 п. П. П. Плечі, що залишилися, по 4 п. закрити на тій самій висоті, що і на спинці.
РУКАВ:
Набирається 37 петель і в’яжеться резинкою, чергуючи, обличчя, виворіт (8-10 рядів).
Потім приступаємо до основної в’язки наступним чином: 1 п. кром, 2 п. виворіт, 12 п. коса, 2 п. виворіт, 3 п. хусткової в’язки, 2 виворіт, 12 п. коса, 2 п. виворіт, 1 п. кром.
Основним візерунком пров’язуємо 30-35 рядів залежно від довжини рукава.
Закриваємо останній ряд і приступаємо до в’язки другого рукава.
Після закінчення основної роботи покладіть два рукави разом. Вони мають бути однакові за довжиною і шириною. Те саме стосується спини й лиця, тільки в цьому разі лицьова частина буде трохи більшою. Після того, як усі деталі будуть готові, приступаємо до з’єднання майбутнього виробу.
Збірка готових деталей:
Виконати плечові шви. По вирізу горловини набрати на кругові спиці 72(80)п. і в’язати резинкою необхідної висоти приблизно 25-30 см.
Для бейки набрати на кругові спиці №7 по краю горловини спинки 21 (23) 25 п., по скосах вирізу по 31 (32) 33 п., з куточка вирізу 1 п. і на всіх п. спочатку пров’язати по колу 1 р. виворітними, за винятком кутової петлі, яку пров’язати лицьовою.
Далі в’язати по колу резинкою, розподіливши петлі таким чином, щоб на кутову петлю припадала 1 лиц.
Закрити петлі за малюнком. Вшити рукава, виконати бокові шви та шви рукавів.