Такий візерунок «Пір’я» чудово підійде для в’язання джемпера, пуловера, кофти, а також можна зв’язати палантин, шарф, снуд, або навіть плед.
Модне В’язання в Телеграм
Як в’язати спицями візерунок «Пір’я»: опис узору, схеми, фото
Ніжний та витончений візерунок «Пір’я» спицями від Лори Норд . Причому автор показує не лише як в’язати цей візерунок на спицях, а й із пряжі Alize Puffy Fine.Основний візерунок пледа з плюшу – пір’я з лицьових петель на виворітному тілі. Звідси й поетична назва виробу. Плед виходить м’який, затишний і не важкий.
Для в’язання потрібна пряжа Alize Puffy Fine, на розмір пледа 100*130 см (як автор) витрата 6,5 мотків.
Схема візерунка
Непарні ряди читаємо зліва направо (щоб не розвертати плед виворітною стороною до себе), а парні (де є перехрестя) праворуч наліво.
Темні клітки на схемі інформації не несуть. Цих петель просто нема. Деталі можна подивитися на відео.
Перо змінює кількість петель від 13 до 15 і навпаки (праворуч на схемі перо починається з 15 петель, зліва на схемі з 13). Пір’я на пледі розподілено так: 15 п – 13 п – 15 п – 13 п – 15 п. Поміняти місцями не можна, доведеться міняти кількість петель.
Беремо моток і розриваємо 2 петлі, виходить хвостик. Відраховуємо від першої петлі 79 петель. Це наш набірний ряд. Його пров’язувати не треба!
1 ряд в’яжемо зліва направо!
Кромочна 3 виворітні петлі (відокремлюють візерунок від кромкових, з обох боків пледа їх в’яжемо)
3 вив.1 лиц.-1 вив.-1 лиц.- 1вив..-1 лиц.-1вив.1 лиц. – 1вив.-1 лиц.- 3вив. (схема, яка починається з середини пера, 15 петель)
– 11 вив..- 1 лиц. – 1 вив. (схема, яка починається від початку пера, 13 петель)
– повторюємо знову перше перо, друге перо, перше перо
– 3 виворітні – кромкова
2 ряд і всі наступні в’яжемо по малюнку.
В’яжемо на 2 рапорти вгору, всього 84 ряди. Кромочні петлі пров’язуємо у кожному ряду.
Після того, як зв’язали повних 2 рапорта (84 ряда всього) пров’язуємо ще один ряд, він вийде праворуч наліво, строго по малюнку (над лицьовою лицьова, над виворітною виворітна), останню кромочну не пров’язуємо, розриваємо наступні 2 петлі і відрізаємо нитку.
Знову праворуч наліво простягаємо один в одного петлі, тим самим закриваємо петлі. Простягаємо хвостик в останню петлю і ховаємо його. Щоб з’єднати нитки в полотні, розриваємо останню петлю від мотка, що закінчився, і першу від нового і зв’язуємо їх.
А тепер подивимося на візерунок «Пір’я» у виробах, зв’язаних спицями.
Косинки з пір’їнками
Джемпер
Речі виглядають оригінально та вишукано.
Ще 2 схеми на другий розмір пір’ячка.