Светр оверсайз напівпатентною резинкою в’язаний спицями

Затишний, красивий класичний в'язаний светр оверсайз напівпатентною резинкою з високим коміром - модна трендова новинка сезону . Цей фасон уже протягом тривалого часу не виходить з моди. І це не дивно, адже вдягнути джемпер оверсайз можна на ділову зустріч, прогулянку або урочистість. Восени, взимку, навесні, прохолодним літом зручний теплий трикотажний светр з довгим рукавом стане незамінною річчю у вашому гардеробі. 

Отриманий светр оверсайз напівпатентною резинкою в’язаний спицями: схема, викрійка та покроковий опис буде дуже м’яким і злегка пружинистим. Перевірити це можна, якщо взяти за плечі кофту і похитати вгору-вниз. Якщо резинка буде трохи “стрибати”, то ви все зробили правильно. Особливо жіночний вигляд светр має за рахунок коміра і обв’язки всіх деталей порожнистим шнуром. У резинки рукава виглядають об’ємними. У такому одязі жінка завжди буде відчувати себе комфортно і затишно.

Модне В’язання🧶 в Телеграм

Як в’яжеться светр оверсайз напівпатентною резинкою : схема, викрійка та покроковий опис

Розміри:

36/38 (40/42 44/46) 48/50.

Вам знадобиться:

пряжа (84% альпака, 8% вовни, 8% нейлону; 110 м/50 г) – 650 (700 – 750 – 750) 800 г;

спиці № 5;

комплект панчішних спиць № 5 довжиною 40 см.

Техніка в’язання 

Резинка:

поперемінно 1 виворітна, 1 лицьова.

Напівпатентний візерунок:

1-й (лицьовий) ряд: кром., * 1 лицьова, 1 вин. *, 1 лиц., кром.

2-й (виворітний) ряд: кром., * наступну петлю зняти з 1 накидом як виворітну, 1 лицьову, повторювати від *, наступну петлю зняти з 1 накидом як виворітну, кром.

3-й (лицьовий) ряд: кром., * накид і зняту петлю попереднього ряду пров’язати разом лицьовою, 1 вин., повторювати від *, накид і зняту петлю попереднього ряду пров’язати разом лицьовою, кром. Повторювати 2-й і 3-й ряди.

Лицьова гладь:

лицьові ряди – лицьові петлі, виворітні ряди – виворітні петлі.

Як зв’язати порожнистий шнур i-cord

Шнур в’яжеться тільки з лицьового боку і тільки лицьовими петлями. В залежності від того, якої ширини ви хочете зробити шнур, набираєте на спицю перекручені петлі. Наприклад на 4 петлі, додаємо на спицю три перекручені петлі (кромочная четверта).

Порожнистий шнур: перші три петлі пров’язуємо лицьовими, четверту і п’яту пров’язуємо разом з нахилом вліво, повертаємо всі петлі на ліву спицю. Повторюємо.

Коли залишиться 4 петлі зшиваємо їх петля в петлю з початком ряду. Деталі у відео.

Щільність в’язання

напівпатентний візерунок подвійною ниткою: 17 п. і 32 р. = 10 х 10 см.

Опис в’язання:

В’язання жіночих моделей завжди починається зі спинки, бо якщо виріб вийде трохи меншим. Завжди можна збільшити перед в обхваті грудей.

Щоб виріб вийшов більшим за свій розмір слід додати 2-4 петлі, не більше.

Спинка :

На спиці № 5 подвійною ниткою набрати 107 (115) п.

Перший ряд в’яжеться гумкою, чергуючи 1 лицьові та 1 виворітні петлі. Дійшовши до кінця, треба перевернути обличчя виворітним боком і повторити ряд, тільки тепер у зворотний бік. Так в’яжеться 8 рядів (якщо хочете, щоб резинка була широкою, тоді робіть 15 рядів).

Після закінчення резинки починається в’язання основної частини спини. В’яжемо напівпатентним візерунком. Майстриням-початківцям не варто зациклюватися на проймі, свій перший светр найкраще зробити вільного крою зі спущеними рукавами.

Пров’язавши основну частину і дійшовши до плечей, переходимо до в’язання горловини. Щоб зробити горловину, перекриваємо 25 петель лицьових, 30 виворітних. Потім зробіть ще 20 петель.

Дов’язавши комір, переверніть спинку і пров’яжіть ще 15 петель (останні 5 опускаємо, 3 пров’язуємо по малюнку).

Знову повертаємося на лицьову сторону і робимо 15 петель в ряд.

Після закінчення основної роботи закриваємо петлі, приєднуємо нитку до краю другого плеча і відриваємо нитку від основної пряжі.

Перед:

в’язати, як спинку. Через 43,5 (45,5) см від початкового ряду для вирізу горловини закрити середні 13 п., потім по краях вирізу в кожному 2-му ряду 3 х 2 п. і 2 х 1 п. Закрити 3 петлі, що залишилися з обох боків.

Пуловер в’яжеться в стилі «Оверсайз» зі спущеними рукавами. Для такої моделі не потрібно робити пройму. Тому не треба вив’язувати лінію пройми.

Головна особливість такого в’язання в тому, що після закінчення в’язки рукава петлі просто закриваються.

Рукав :

Набирається 30 петель і в’яжеться резинкою, чергуючи, обличчя, виворіт (8-10 рядів).

Потім приступаємо до основної в’язки напівпатентним візерунком. Закінчуючи кожен 4 ряд, збільшуємо кількість петель на 23 штуки.

Основним візерунком пров’язуємо 30-35 рядів залежно від довжини рукава. З урахуванням додавання петель і збільшення рукава на виході має бути 40-45 штук.

Закриваємо останній ряд і приступаємо до в’язки другого рукава.

Після закінчення основної роботи покладіть два рукави разом. Вони мають бути однакові за довжиною і шириною. Те саме стосується спини й обличчя, тільки в цьому разі лицьова частина буде трохи більшою. Після того, як усі деталі будуть готові, приступаємо до з’єднання майбутнього виробу.

ЩЕ ОПИС: 🌸 Пуловер оверсайз “Рожева зефірка” спицями з широким центральним джгутом

Обв’язка

Після збірки деталей  все треба обв’язати порожнистим шнуром   i-cord .

Після ВТО ваш светр оверсайз напівпатентною резинкою  буде готовий.

Відео обв’язки горловини шнуром

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Модне в'язання
Светр оверсайз напівпатентною резинкою в’язаний спицями
Жіночий джемпер патентним узором з подовженою спинкою та розрізами