Фабричні жилети, які можна зв’язати самостійно. Три описи для весняного сезону

Дуже красиві і жіночні жилети, які можуть прослужити вам не один сезон, працюючи як топ влітку або як жилет взимку. Уже кілька сезонів безрукавки не втрачають своєї актуальності, на ринку з'являється дедалі більше й більше варіантів пуловерів без рукавів і жилеток. Сьогодні будуть три ідеї фабричних моделей, які ви з нашим описом зможете повторити самостійно.

Чи бувало у вас таке, що відкриваючи свою шафу, ви думали: “Ну ось, знову вдягнути нічого?” Думаю, у кожної жінки хоча б раз виникала така думка. Але з такими жилетами у вас точно не буде сумнівів, що вдягнути. Їх універсальність, яка покриває одразу кілька завдань, сподобається любителькам створення капсульних гардеробів. Поєднуючи їх як топ зі штанами або спідницями, або використовуючи їх як жилети із сорочками, ви отримаєте саме той розслаблений стиль, який так подобається багатьом. Такі жилети треба мати в своєму гардеробі.

Модне В’язання🏐 в Telegram

Як в’яжуться жилети спицями: опис, фото та схеми

Ажурні жилети з листям

Цей симпатичний жилет на ґудзиках, виконаний ажурним візерунком у вигляді листя – воістину весняний варіант. Ось таку милу безрукавку можна виконати з кашеміру або будь-якої іншої вподобаної пряжі середньої товщини.

 

Розмір 46-50

Обхват грудей – 107 см (42 дюйми), ширина спинки – 43 см (16,9 дюйма), довжина 64 см (25 д.)

Для роботи необхідно:

Пряжа Pierrot Yarns Vintage Cashmere 100 (100% кашемір 102 м. / 40 гр.) 6 мотків (230 гр).
Спиці прямі 3,25 і 3,5 мм. Для планок та оздоблення рукавів бажано кругові спиці 3,25.
Голка товста.
Ґудзики – 5 шт. діаметром 1,8 мм.

Щільність візерунка:

18 п. / 28 рядів = 10/10 см.

Візерунки: лицьова гладь, резинка 2/2 і візерунок «листочки».

Спинка

Набрати на спиці 3,25 мм – 96 петель (53 см) і в’язати резинку 2 лицьові/2 виворітні. Так продовжувати 18 р. (6 см). Потім перейти на спиці 3,5 мм і лицьову гладь. При цьому зробити 2 убавки на початку та наприкінці 1-го ряду. У нас залишилося 94 п. (51 см).

Продовжуємо лицьовою гладдю 94 р. (33 см) у висоту. У 95-му р. від резинки починаємо зменшення для пройми.

95-й р.: закрити 3 п. на початку ряду, лиц. до кінця р.
96-й: закрити 3 п. на початку р., вил. до кінця.

Далі: на схемі цифри, читаємо знизу вгору:

2-2-2;
2-1-4;
4-1-2.

Це означає:

Через кожні 2 ряди зменшити по 2 п 2 рази (- 4 п)
Через кожні 2 р. зменшити по 1 п. 4 рази (- 4 п)
Через кожні 4 р. зменшити по 1п 2 рази (- 2 п)

Разом: з обох боків по 13 п. ми зменшили.

Пам’ятайте, що на початку ряду зменшення робимо з нахилом вправо, а в кінці – з нахилом вліво.

На спицях залишилося 68 п.

Далі, виконуємо резинку 2/2.

У 66-му р. (23,5 см) від пройми починаємо робити горловину. Закриваємо центральні 26 п. для вирізу горловини і в’яжемо обидві сторони, використовуючи додаткову спицю. Закрити в наступному р. по 3 п. з кожного боку. У 70-му р. (25 см) від пройм закрити по 18 п. (10 см) з обох боків для ліній плечей.

Права поличка

Набираємо на спиці 3,25 мм – 50 п. (28 см) і робимо 18 р. (6 см) резинкою 2/2. У наступному р. починаємо в’язати ажурним візерунком «листочки».

Безрукавка може бути з шишечками, або без – як вам більше подобається. Тут шишечки розташовані через вертикальний р., головне – зробити їх симетричними на правій і лівій поличках.

Отже, на спицях у нас 49 п і 1 кром. Раппорт візерунка становить 14 п. 49 п становить 3 рапорти і ще 7 п. Це буде: 14+14+14+7 п. візерунка.

Переходимо на спиці 3,5 мм.

Ажурний візерунок:

Раппорт – 14 п. Непарні р. робити за схемою (1-ша п – кромочна), парні р. в’язати, як дивиться в’язка, 2 разом і накиди – виворітними.

1-й р. після резинки: кром, *накид, 2 вив., 2 разом. з нахилом впр., 5 лиц., 2 разом. з нах. ліворуч, 2 вив., накид, 1 лиц. * – повторити раппорт 3 рази, та 7 п. від початку: накид, 2 вив., 2 разом. з нах. впр., 3 лиц.

2-й: і всі парні р. в’язати, як дивиться в’язка, накиди – вив. п:

3-й: за схемою: кром, *накид, 1 лиц, 2 вив, 2 вм. з нахилом праворуч, 1 лиц, шишечка (з однієї петлі), 1 лиц, 2 разом  з нах. ліворуч, 2 вив, накид, 1 лиц* – повторювати 3 рази, накид, 1 лиц, 2 вив, 2 разом з нах. праворуч, 2 лиц.

4 вив, 2 лиц, вив. *2 вив, 2 лиц, 7 вив, 2 лиц, 1 вив* – повторити рапп. 3 рази.

Шишечки (зерно) робимо через 1 раппорт, тобто в ряді – всього 2 шишечки:

Таким чином ми в’яжемо 88 рядів від резинки (31 см), для зручності кожні 15 р. відзначайте маркером або цв. ниткою. Далі, будемо робити скіс вирізу горловини. Ставимо маркер.

Ми бачимо на схемі цифри, читаємо від низу до верху:

1-1-1
4-1-16
3-1-1

Це означає:

Через кожен 1 ряд зменшити 1 п 1 раз (- 1 п) (тобто в 89 р зменшити 1 кром. п.)
Через кожні 4 ряди зменшити по 1 п 16 разів (- 16 п)
Через 3 ряди зменшити 1 п 1 раз (- 1)

Разом зменшень – 18 п.

Потім виконаємо ще 8 рядів візерунка.

При цьому в 95-му р. ми починаємо робити зменшення на пройму:

Через кожні 2 ряди зменшити по 2 п 2 рази (- 4 п)
Через кожні 2 р. зменшити по 1 п. 4 рази (- 4 п)
Через кожні 4 р. зменшити по 1 п 2 рази (- 2 п)+

Разом: – 13 п

Після того, як ми зробили 76 р. від маркера горловини (27 см) всі 18 п (10 см) плеча потрібно закрити.

Ліва поличка виконується симетрично правій.

Збірка та оздоблення

Зшиваємо плечі і бічні сторони жилета трикотажним швом. Піднімаємо на кругові спиці 3,25 мм по краю поличок: 100 п по поличці + 62 п зрізу горловини + 43 п горловини + 62 п зрізу + 100 по поличці. Усього 367 п. Можна працювати прямими спицями, потім зшити половинки планки.

На правій поличці робимо отвори для ґудзиків. Оскільки ґудзики дрібні, можна просто після того, як буде виконана планка, олівцем розширити отвір для ґудзика і обмітати цю петлю нитками під колір жилети. Або ж, зробити п. для ґудзиків згідно зі схемою. Через потрібну кількість п. робимо петлі для ґудзиків (зробіть накид, потім 2 разом лицьовими).+

Планку робимо резинкою 1/1, або 2/2 (як більше подобається). Закриваємо планку після 8 рядів (3 см). Точно так само піднімаємо п. пройми, набираючи по краю пройми 122 п, резинка 8 р (3 см).

М’ятна безрукавка

Наступна ажурна жилетка з листям урізноманітнює не тільки весняний гардероб, але ще й літній. Якщо для її в’язання взяти бавовняну або лляну пряжу, то носити річ можна носити не тільки як другий шар, а й одягати першим шаром на голе тіло. Щоб зв’язати такі жилети, користуйтеся нашими схемами та описом від першої моделі.

Схема візерунка

Безрукавка персикового кольору з онлайн-магазину Shein

По центру безрукавки зроблені вертикальні візерунки – джгути й ажурні смуги. Вони візуально витягують фігуру.

Безрукавка в’яжеться від низу до верху, починаючи з 6-7 см. резинки 1х1. Дов’язується до пройм, праворуч і ліворуч відокремлюються петлі на суцільнов’язану планку (6-8 петель), вона в’яжеться гумкою 1х1. У бік центру від планки робляться зменшення петель для пройми (кілька разів по 2 петлі, потім – по одній петлі, на бажану глибину).

Для вирізу горловини по центру переду закриваються петлі (в оригіналі закриті петлі джгутів, 17 петель). Потім кожна половинка переду в’яжеться окремо, у бік центру формується трикутний виріз горловини. Для цього зменшується одна петля в кожному шостому або восьмому ряду (залежно від бажаної ширини ворота).

Збирання: зшиваються бічні та плечові шви. По краю ворота (перед + спинка) набираються петлі і в’яжуться резинкою 1х1 на довжину закритих петель у центрі переду. Потім бічні сторони цієї резинки пришиваються в місці закритих петель, утворюючи запАх.

На схемі намальовані раппорти всіх візерунків безрукавки, скільки вистачило петель у програмі. Праворуч і ліворуч додаються ромби, їхній раппорт виділено – 14 петель.

ЩЕ ОПИС: 🌸 Стильна жіноча безрукавка “Södermalm” з журналу “The Knitter”

Схема візерунка

Щоб зв’язати такі жилети, користуйтеся нашими схемами та описом від першої моделі.

 

Оцініть статтю
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Модне в'язання
Фабричні жилети, які можна зв’язати самостійно. Три описи для весняного сезону
Жіночий джемпер із «косами», що розходяться