Пуловер оверсайз хустковою в’язкою з товстої пряжі

Такий стильний пуловер оверсайз хустковою в'язкою з товстої пряжі — одна з найуніверсальніших речей гардеробу. З його допомогою можна створювати будь-які образи. Немає такої людини, якій би не підійшов такий одяг, головне — підібрати правильно решту одягу та аксесуарів. В'язані вироби вже були на піку популярності на початку 90-х. З того часу змінилися фасони, додалися деталі, стали актуальними інші кольори.

Річ, яку зв’язали власноруч, завжди відрізняється оригінальністю. Існує безліч предметів гардероба, які можна створити з пряжі самому. Яскравим прикладом є светр оверсайз, виконаний спицями, який нині має неабияку популярність у модниць. Пуловер оверсайз хустковою в’язкою підійде і на повсякдень, і на свята в затишній, дружній атмосфері. Головне, підібрати цікавий дизайн і якісний матеріал, а також запастися терпінням.

Модне В’язання🧶 в Телеграм

Як в’язати пуловер оверсайз хустковою в’язкою : розбір моделей, поради та опис

Светр моделі оверсайз – комфортний, невимушений, універсальний та стильний елемент жіночого гардероба. Річ, що має вигляд на кілька розмірів більший від потрібного. Однак за цього її володарка здаватиметься ніжною, витонченою та жіночною.

Специфічними рисами таких моделей є:

  • розгонистий крій;
  • невимушений легкий фасон;
  • необтяжливість у деталях;
  • здатність гармоніювати з будь-якими елементами гардероба.

Модельний ряд светрів оверсайз дуже широкий, так само як і палітра відтінків кольорів. За цього провідну позицію посідають пастельні відтінки, а найперше – сірий. Він – багатогранний, з ним доволі просто поєднувати інші палітри. Срібло віддають чорному кольору – повелителю класики. Трійку чемпіонів завершує бежевий.

 

Хоч яскраві кольори светрів – не універсальні, вони продовжують подобатися модницям. Червоний, яскраво-синій, фіолетовий, жовтий, рожевий – усі вони нададуть енергію, налаштують на позитив і забезпечать гарний настрій.

З чим носити пуловер оверсайз хустковою в’язкою

Об’ємні моделі потребують особливого продумування при виборі інших елементів гардероба для складання грамотного та стильного образу.

З чим потрібно поєднувати модний елемент одягу:

  • Светр оверсайз і штани в обтяжку. У тому випадку, якщо композицію з кардиганом або светром повинні скласти штани, вони повинні бути вузькі й прямі, без зайвої ширини. Штани можуть бути як стандартної довжини, так і вкороченими.
  • Допустимими для вдалого образу є вузькі моделі, виготовлені з оксамиту, чиноси й навіть шорти. Дуже виразний і виграшний вигляд мають у поєднанні великими джемперами звужені штани зі шкіри. Для богемних вечірок доречною буде комбінація светра оверсайз з блискучими джегінсами або вузькою спідницею, виготовленою з ледь прозорої або філігранної тканини.
  • Доповнити образ з легкістю можна грубими черевиками чи ботильйонами на високих підборах і коротким жакетом зверху для візуального подовження силуету й надання стрункості.

 Моделі светрів або пуловерів оверсайз із товстої пряжі

Моделі светрів оверсайз, які виконані спицями, можуть створити неповторний образ гордої та волелюбної дівчини. Любительки в’язання можуть обійтися без відвідування модних бутіків. Для того, щоб створити бажану модель светра, достатньо зробити акцент на певному фасоні й вибрати колір пряжі.

Вибір пряжі

Перед початком в’язання светра в стилі оверсайз, слід підібрати правильний матеріал. На ринку представлено безліч варіантів пряжі. До складу можуть входити як натуральні, так і синтетичні волокна. Можливе їхнє поєднання в різному відсотковому співвідношенні.

Для зимового теплого варіанту спеціалісти радять використовувати пряжу з додаванням вовни. За цього слід враховувати можливе розтягнення під час носіння або усадку після прання. Отже, поводитися з вовняним светром слід делікатно. Чудовим варіантом є також кофти з мохеру та ангори.

Крім складу, необхідно враховувати структуру й товщину пряжі. Вона повинна бути гладкою, без шорсткості. При використанні крупної в’язки бажано віддати перевагу нитці максимальної або середньої товщини. Виріб вийде об’ємним та теплим. Вибравши білий колір, можна створити ніжний пуловер оверсайз, в якому завжди буде комфортно й затишно.

Моделі оверсайз з об’ємної та важкої пряжі переважно виконують гладкою лицьовою або виворітною в’язкою за допомогою товстих спиць. З товстої пряжі светр оверсайз спицями в’яжеться, як правило, виворітною гладдю. Чим масивніші нитки, з яких буде виконано виріб, тим більш об’ємним буде здаватися малюнок (якщо буде доречний). Через масивність ниток узор почне розтягуватися. Деякі з дизайнерів прикрашають светри тіньовими орнаментами. Завдяки пряжі виріб здатний замінити навіть верхній одяг – куртку, пуховик, пальто.

Такі моделі мають багато переваг:

  • крій з примиканням в окремих місцях: якщо модель має широку лінію плечей, то область талії або нижня її частина прилягатимуть до тіла;
  • подовжені вільні рукави;
  • найбільш модними стають светри, зв’язані звичайною лицьовою гладдю з об’ємними рукавами, довжина яких досягає кінчиків пальців;
  • популярності набуває багатошаровість в одязі.

Модель майже без швів

Таку модель потрібно виконувати за допомогою кругових спиць від низу до пройми. Після цього передню полочку та спинку в’яжуть окремо поворотними рядами, із вив’язуванням узору з рельєфами. Як правило, светр повинен бути виконаний лицьовою в’язкою. Саме завдяки в’язанню по колу речі вийдуть безшовними.

Зі спущеним плечем

В’язаний одяг не завжди має щільний, повністю закритий силует. Найчастіше гардероб теплих речей оздоблюють чарівними елементами, здатними надати образу більше сексуальності, грайливості, зухвалості.

Одним із найбільш популярних рішень у сучасному дизайні є оздоблення оголених плечей. Така модель з легкістю може стати заміною святковій сорочці, блузці чи кофті в період холодів і доповнити будь-який модний образ.

В’язаний светр зі спущеним плечем перебуває в тренді. Асиметрія пасує всім представницям прекрасної статі, незалежно від фігури, і робить фасон багатостороннім як у вільному крої, так і в тому, що обтягує.

Якою в’язкою краще виконувати оверсайз

Дизайн светра оверсайз може бути найрізноманітнішим. Який узор вибирати, залежить від досвідченості майстрині. Адже складні узори можуть не вийти, і в результаті виріб доведеться розпускати. До найбільш популярних технік створення красивого візерунка на светрі відносять:

Лицьова гладь

Для створення такого узору потрібно набрати потрібну кількість петель і в’язати ряди, чергуючи лицьові й виворітні петлі.

Хусткова в’язка

Зазвичай її використовують для в’язання светрів спицями. Щоб виконати такий узор потрібно набрати петлі й в’язати всі ряди лицьовими.

Резинка

Є кілька варіацій в’язання резинок – патентна, англійська, французька та ін.

Коси та джгути

Це найбільш популярний вид узорів. Його можна зустріти на багатьох жіночих вільних светрах. Майстрині створюють об’ємні, великі й маленькі коси. Хвилясті, прямі й уривчасті. За допомогою кіс створюють справжні шедеври. Схема коси залежатиме від об’єму та довжини малюнка.

З чого починати в’язати светр оверсайз із товстої пряжі

Для створення моделі крупної в’язки рекомендують використовувати товсту пряжу з додаванням вовни. Спиці вибирають прямі, гладкі, за розміром відповідні нитці. Виріб вийде не лише об’ємним, а й дуже теплим. Головне зрозуміти схему, яка простежується у всіх елементах светра. Алгоритм дій досить простий навіть для початківців.

Щоб зв’язати подібну модель пуловера, насамперед треба зробити викрійку за своїм розміром. Для цього я використовую сорочку чоловіка. Зазвичай чоловіки крупніші за жінок, і сорочка чудово підходить для виготовлення викрійки. Також можна взяти будь-який свій одяг, який не розтягується, додати кілька сантиметрів на вільне облягання з обох боків, і на цій основі зробити викрійку.

Потім нам необхідно зв’язати спицями два зразки узору. Резинку 2 х 2 та зразок хусткової в’язки. Розрахувати необхідну кількість петель. Зразок резинки нам потрібний для щільного прилягання в’язаного пуловера. Якщо цього не зробити, то пуловер просто звисатиме мішком. Зразок хусткової в’язки необхідний для визначення кількості петель, які необхідно добрати в процесі в’язання пуловера. Викрійку ви склали, зразки зв’язали. Приступаємо безпосередньо до в’язання.

На спиці набираємо необхідну кількість петель і в’яжемо резинку 2 х 2 на висоту 6–7 см. Далі згідно з вашим зразком, в останньому ряду резинки, рівномірно добрати петлі, яких не вистачає, і продовжити в’язання хустковою в’язкою відповідно до вашої викрійки. Хусткова в’язка – це однакові петлі, які в’яжуть як з лицьового, так і з виворітного боку. Тобто виконують тільки лицьові або тільки виворітні петлі, як кому зручніше та швидше. У процесі роботи прикладайте в’язане полотно до викрійки й за необхідності зменшуйте кількість петель.

В’язаний пуловер оверсайз спицями. Схема та опис

Розміри

38/ 40/42 44

Пряжа

600 (650) г пряжі Cara (80% мериносової вовни, 20% акрилу, 75м/50г)

Спиці

Прямі спиці № 7-8 і короткі кругові спиці №7

Резинка: поперемінно 1 лиц., 1 вив.

Хусткова в’язка: лицьовий ряд – лиц п., виворітний ряд – лиц. п.

Починати в’язання виробу варто зі спинки, тому що в разі помилки в розрахунках можна додати кілька петель для об’єму в грудях.

Спинка:

на початку в’язання слід набрати на спиці 52 петлі. З них 50 будуть основним полотном, а 2 кромкові не беруть участь у розрахунках. Перші 9 рядів в’яжуть резинкою 1*1. У 10 ряду слід розпочати в’язання основного полотна хустковою в’язкою.

Перед:

виріб в’яжуть аналогічно до спинки, проте є маленькі зміни в закритті петель для горловини:

  • Пров’язати 19 петель, закрити 12, зв’язати петлі, залишилися.

  • Другий ряд пров’язати 15 петель, перевернути роботу, закрити 3 петлі та пров’язати 12 петель.

Таким способом, слід пров’язати ще 2 ряди вже без зменшення, а потім закрити в’язання, і аналогічно зробити зменшення на другому плечі.

Для кожного рукава треба набрати 24 петлі, пров’язати гумкою 1 х 1 приблизно 9 рядів, а потім приступити до хусткової в’язки. У кожному 4-му ряду потрібно робити надбавки за схемою перед та після кромкових петель.

Основний узор на рукавах дорівнює 30-ти рядам. До кінця в’язання має вийти 40-42 петлі основного візерунка. У 31-му ряду потрібно закрити петлі та за аналогією зв’язати другий рукав.Для того, щоб зібрати виріб, слід взяти нитку відповідного кольору і голкою пришити елементи джемпера один до одного.

Останнім етапом у створенні теплого й затишного пуловера є вив’язування горловини. Слід набрати петлі по горловині на кругові спиці, прикріпити нитку і пров’язати 9 рядів резинкою 1 х 1.

Викрійка

Як бачите, в’язання спицями пуловера зовсім не складне заняття. Для початківців це найпростіший варіант. Красиво, модно та просто!

Оцініть статтю
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Модне в'язання
Пуловер оверсайз хустковою в’язкою з товстої пряжі
Жіночі шапки з візерунками із кіс і джгутів – супер добірка з багатьма варіантами